2030'da modası geçmeyecek 11 teknoloji


25'li yaşların üzerindeyseniz, çocukken kurduğunuz gelecek hayallerinizi ve gelecek hakkında bizlere vaadedilenleri biraz hatırlayın. 2012 yılına geldiğinizde arabaların artık uçarak yol alacağını, tatilinizi ayda yapabileceğinizi ve belkide kanserin çözümünün bulunacağını düşünüyordunuz. Ancak teknoloji her alanda cep telefonlarında ve bilgisayarlarda olduğu kadar hızlı ilerlemiyor. Aslına bakarsanız öyle alanlar var ki, buralarda teknoloji kaplumbağa hızında gelişiyor. Bu gerçeği göz önünde tuttuğumuzda, 2030 yılında hayatımızdaki çok şeyin aynı kalacağını fark ettik. İşte 2030'da bile kullanacağımız bugünün 11 teknolojisi:
Fiziksel klavyeler: Akıl kontrolü ile metin yazma tamamen yaygınlaşana dek elle yazma, metin girmek için en iyi yöntem olmaya devam edecek. Çünkü konuşmamız ile yazdıklarımız oldukça farklı. İster sanal olsun ister gerçek, ilk olarak 1878'de ortaya çıkan QWERTY klavyeler hükmetmeye devam edecekler.
PC'ler: Bazılarına göre "post-PC" ("PC sonrası") devrinde olsak da, iş yapmak konusunda, özellikle de çoklu görev gerektiren işlerde, hala bilgisayarların üzerine yok. 2030'da PC'lerin şekli ve boyutu değişebilir, ancak şekli nasıl olursa olsun verimliliğe yönelik kullanıcılar, yüksek bir işlem gücüne, çoklu görev desteğine sahip bir PC ve işletim sistemine ihtiyaç duyacaktır.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları