93.000 hesap donduruldu!


Sony yine bir hack'lenme olayı ile sallandı. Bugün itibariyle PSN hesaplarına girmek isteyen birçok kullanıcının giriş işlemini gerçekleştirememesi, Sony'i telaşlandırdı.
Daha önce yaşanan saldırıda tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken firma, bu sefer çok daha dikkatli davranıyor. PSN hesaplarına girilemediğini fark eden Sony, toplam 93,000 hesabı dondurdu. Bir başka güvenlik kriziyle karşılaşmak istemeyen firmanın yaptığı bu eylem karşısında, kullanıcıların çok ufak bir kısmı etkilenecek.
Playstation EU blog'unda yazan Sony Başkan Yardımcısı ve Baş Bilgi Güvenliği Sorumlusu Philip Reitinger konu hakkında şunları söyledi; "Hesaplarımıza göre var olan tehlikeden tüm PSN, SEN ve SOE kullanıcıları arasından sadece yüzde 0.1'lik bir kısım etkilenmiş durumda. Tüm dünya etrafında sisteme girime sorunu yaşayan ve girişte şifresi kabul görmeyen 93.000 kullanıcı bulunuyor. Biz de her şey kesinleşinceye kadar kendilerinin hesaplarını dondurduk."
Dondurulan hesapların sadece bir kısmının farklı faaliyetler gösterdiğine ve hesaplar ile yapılmış olası izinsiz girişleri incelediklerine değinen Reitinger, bu durumu yayınlayacakları bir yama ile kısa zamanda çözeceklerini söyledi.
Bir önceki hack olayında binlerce kredi kartının da hack'lendiğinin farkında olan Sony, şu anda yaşadıkları durumun kredi kartı bilgileriyle uzaktan yakından bir alakası olmadığına ama bazı kullanıcıların şifrelerini değiştirmek zorunda kalabileceklerine değindi.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları