ABD pazarında Samsung liderlik koltuğunda


İddiaya göre Steve Jobs zamanında Android'i bitirmek için Apple'ın elindeki bütün parayı harcayabileceğini söylemişti. Öte yandan yeni rakamlara bakılacak olursa Apple'ın Android'i bitirmek için daha gidecek çok yolu var.
ZDNet'in bildirdiği üzere comScore raporları Samsung'un ABD pazarındaki cep telefonu satışlarının lideri olduğunu gösteriyor. % 25.5 pazar payına sahip olan Samsung, herhangi bir düşü ya da yükseliş göstermiyor. Öte yandan iPhone 4S'in piyasaya çıkmasıyla birlikte Apple'ın pazar payında hafif bir artış gözlemlendi. Fakat rakamlar Apple'ı memnun etmekten çok uzak. Analistlere göre çıkan telefon iPhone 5 olsaydı durum çok daha farklı olabilirdi.
comScore'un dikkat çeken bir başka raporu ise ABD vatandaşlarının neredeyse üçte birinin akıllı telefon sahibi olması. Rakip firma Nielsen'e göre ise Google ve Apple pastanın büyük kısmını elinde tutarken Microsoft ve Nokia, RIM gibi çabalamaktan öteye gidemiyor. İşletim sistemleri konusunda ise liderlik Android'e ait.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları