Adobe'dan bir Flash alternatifi: Edge!


Adobe, geliştiricilere ve tasarımcılara HTML5, CSS3 ve JavaScript ile animasyonlu grafikler oluşturmaya izin veren yeni yazılımı Edge'in önizleme sürümünü Pazartesi günü yayınlamayı planlıyor. Adobe Labs'den erişilebilen Edge, şirketin müşterilerine tanıdık gelebilir zira ürün, After Effects ve Flash Pro'dan çalışma alanı gibi bazı öğeleri içerisinde barındırıyor.
Edge, HTML koduyla doğal olarak çalışıyor ve varolan HTML dosyalarını açarak sadece birkaç satır kod ile onları animasyonlu hale getirebiliyor. HTML kodundaki bu "include"lar, uygulama tarafından oluşturulan harici JavaScript ve JQuery kodlarına referans taşıyor ve sayfa yüklendiğinde yükleniyor.
Adobe'dan üst düzey bir bilgisayar uzmanı, çevrimiçi bir tanıtımda Edge ile animasyonlu grafikler oluşturmanın kolaylığını gösteriyor. Hatwich şunları söylüyor: "Bunu birkaç sene önce görmüş olsaydım, Flash ile yapıldığına yemin edebilirdim."
Edge, Webkit işleme motorunun dahili bir sürümünü kullanıyor. Çıktı ise modern masaüstü ve mobil tarayıcılarda çalıştırılabiliyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları