Anonymous'un bu seferki hedefi Home OFfice oldu


Anonymous, yani günümüzde en çok korkulan ve korkutucu tehditler savuran hacker grubu... Birçok farklı hack olayında karşımıza çıkan Anonymous, bu sefer de basına "Daha çok online saldırı olacak." uyarısında bulundu.
Yaptığı 4 Nisan saldırısında açık bir şekilde; "Bundan sonra her Cumartesi günü İngiltere'nin hükümet siteslerine yapacağımız DDoS saldırına hazır olun." diyen hacker grubu, geçtiğimiz Cumartesi günü Home Office isimli siteye erişimi tamamen engellemişti. Hack'lenen site hakkında konuşan resmi makamlara göreyse site üzerinde herhangi önemli bir dosya kaybı yaşanmadı ve artık her şey normale geri döndü.
DDoS, yani rahatsız ederek sunucuyu devre dışı bırakmaya yarayan bu hack saldırısı, web sunucusu üzerine çok fazla istek gönderiyor ve bir noktadan sonra sunucu bütün bu isteklere cevap veremeyerek devre dışı kalıyor. Home Office sayfası saat 21:00 sularında erişilemez konuma gelmiş ve 05:00'e kadar da böyle kalmıştı. Yapılan bu protestonun suçluların geri iadesi için mi yoksa bir gözetim için mi yapıldığı henüz bilinmiyor.
Ardı ardına gelen mesaj ve tehditler bu kadar da değil... Haberimizin ikinci sayfasında...ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları