Anti-Google Maps cephesi!


Google Maps internet üzerindeki haritalarda lider olabilir ama kullanıldığı üçüncü parti uygulamalar tarafında kan kaybetmeye başladı. Populer sosyal ağlardan biri olan FourSquare, geçtiğimiz günlerde Google Maps'i bırakıp açık kaynak kodlu ve kar amacı gütmeyen OpenStreetMap'i kullanmaya başladı.
Apple da, iPhone ve iPad gibi cihazlarda sunduğu iPhoto uygulamasında OpenStreetMap'i kullanıyor. iOS'larda ise Apple hala Google Maps'i kullanmaya devam ediyor.
Peki ama Microsoft'un konuyla ne alakası var? Şimdi bu sorunun cevabını verelim: Microsoft, Google'ın "şimdilik rakipsiz olan" haritalarını zayıflatmak için hem bu açık kaynaklı projeye büyük bir miktarda yardımda bulunmuş, hem de OpenStreetMap'in kurucusu olan Steve Coast'u 2010 yılında Bing Maps'in mimarisinden sorumlu şef olarak atamış. Yani OpenStreet Map ile birlikte Microsoft, Google'ı zorlamakta kararlı gibi görünüyor.
Tüm bunlar Google'ın piyasada lider olmasını engellemiyor ama GoogleMaps'e karşı oluşan cephenin giderek güçlendiğini gösteriyor...ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları