Apple, bu SIM kartın patentini aldı!


Apple, mobil ağ operatörleri arasında geçiş yapabilen gömülü bir SIM kartının patentini aldı.
Patent, her ağ operatörü için geçerli bilgilere sahip gömülü bir modülden bahsediyor. Kullanıcı, iTunes yoluyla bir ağ operatörü seçiyor ve gerekli bilgiler ağa yansıtılıyor.
GSM ağ güvenliği, SIM ve ağa ait Oturum Açma Merkezi ile arasındaki gizli bir veriye dayanır. Bu veri hiçbir zaman iletilmez ve her SIM farklı bir gizli veriye sahiptir. Ancak bu gizli veriyi telefona yerleştirmek, onları üretim sırasında ön-programlamak ve bu veriyi üreticiyle paylaşmak anlamına geliyor.
Patent, çıkartılabilir SIM gereksiniminin telefonları ağırlaştırdığını ve maliyetini artırdığını da söylüyor. Patente göre bir SIM slotuna sahip olmak, "SIM kartı bulmak kolay olmadığında" kullanıcının seçeneklerini azaltıyor.
Apple'ın gömülü SIM yolunda geçmesi gereken GSMA ve GSM standartları yolları da bulunuyor. Zira Avrupa'daki tüm mobil ağların GSM standardına uyması gerekiyor. Bunun yanında mobil ağ operatörlerinin kendileri için oldukça değerli olan gizli anahtarları kullanıcıya vermesi de göründüğü kadar kolay olmayabilir.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları