Apple yine onayladığı uygulamayı yasakladı


Söz konusu uygulamalar olduğunda Apple'ın en istikrarlı firmalardan biri olduğunu söylemek zor. Her ne kadar uygulamalarla ilgili sıkı politikaları son derece net olsa da, uygulamaların onaylanma sürecinde her uygulamayı tek tek incelerken bu sıkı politika sorunlara ve hatalara neden olabiliyor.
İşte geçtiğimiz günlerde bunun bir örneği daha yaşandı. Pek çok ülkede GSM operatörleri tarafından yasaklanan; var olan 3G bağlantısını kullanarak bilgisayardan internete erişmek ya da tethering normalde Apple'ın uygulama mağazası için uygun bulacağı bir uygulama cinsi değil. Buna rağmen tam olarak bu işi yapan iTether adlı uygulamayı garip bir şekilde onayladı. Uygulamanın onaylanması ve uygulama mağazasından çıkartılması çok hızlı gerçekleşti. Apple aynı hatayı en son benzer özelliklere sahip Netshare adlı uygulamayı onaylayıp, mağazadan sildiği 2008'de yapmıştı.
Pek çok GSM operatörü bu özelliği ek bir ücret karşılığında sunuyorlar ve kullanıcıların ücretsiz olarak bu özelliğe sahip olmasına şiddetle karşı çıkıyorlar. Apple da pek çok GMS operatörü ile özel anlaşmalar imzalamış olduğu için bu konuda operatörlerin çıkarları ile çatışan uygulamalara izin vermiyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları