Apple'dan sonra sıra onda!


İflas koruma başvurusunda bulunan Kodak, görünüşe göre kurtuluş için her yolu denemeye kararlı: Şirket, geçtiğimiz gün Samsung'u, Galaxy Tab'de 5 adet patenti ihlal etmekle suçladı. Apple ile zaten başı belada olan Samsung, yeni davada bir de Kodak'la mücadele etmek zorunda kalacak.
Samsung bu patentler konusunda oldukça korkuyor, zaten bu yüzden bir patentin kullanım hakkı için Kodak'a 550 milyon dolar ödedi. 2008 yılında Kodak'ın dava etmesi üzerine bu miktarı ödemeyi kabul etmişti Samsung.
Dava dosyasındaki diğer patentler ise fotoğrafların elektronik kameradan servis sağlayıcısına otomatik iletilmesi, çekilen dijital fotoğrafların bir e-posta adresine transfer edilmesi ve fotoğrafların dijital kameradan bir Wi-Fi ya da mobil ağ üzerinden yayımlanması gibi konuları içeriyor.
Dava, New York Batı Bölgesi Bölge Mahkemesi tarafından dosyalandı. Kodak'ın, hali hazırda LG, Motorola ve Nokia başta olmak üzere 30'dan fazla şirkete lisansladığı dijital görüntüleme patentleri var.
Kodak sadece Samsung'a değil, geçen hafta Apple, HTC ve ITC'ye de akıllı cep ve tabletlerinde resimlerin iletilmesi/yayımlanmasıyla ilgili patentleri ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açmıştı.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları