AV-Test'in Temmuz-Ağustos antivirüs raporu!


Bağımsız virüs laboratuvarı AV-Test'in en yeni güvenlik yazılımları raporu ortaya çıktı. 26 güvenlik yazılımının Temmuz-Ağustos sürümlerinin sınavdan geçtiği testte her zamanki gibi hem ücretli, hem de ücretsiz antivirüs çözümlerine yer verildi.
Security Essentials yine dipte
Microsoft'un ücretsiz antivirüsü Security Essentials AV-Test'in testlerinde toplam 9.5 puanla yine listenin son sırasında, yani 26. sırada yer aldı. Yazılımın performans ve kullanım puanları iyi olsa da 0.5 algılama puanı rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Panda Cloud Antivirus Free ise puanını yükseltmeyi başardı. Algılamada 6 üzerinden 5 puan alan paket, kullanım alanında tam puan almayı başardı.
AVG ve Avast kafa kafaya
Ücretsiz paketlerin önde gelen ismi Avast, bu kez performansta gerileme kaydetti. Performans alanında sadece 3 puan alabilen Avast, çok iyi algılama ve kullanım puanlarıyla kendisine 10. sırada yer buldu. Paket yine de "en iyi ücretsiz antivirüs çözümü" ünvanını rakiplerine vermedi. Avast ile aynı sırayı paylaşan AVG Anti-Virus Free, algılamada Avast'ın gerisinde olsa da performans puanıyla kendini kurtardı.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları