Başlat menüsüz yapamayanlara 4 süper seçenek


Windows 8, senelerin Başlat menüsünü bizlere sormadan, bir anda kaldırıp attı ve yerine yeni, kutucuklu giriş ekranını getirdi. Yeni giriş ekranı, Başlat menüsüne göre daha akıcı ve hızlı çalışıyor olsa da, bazılarımız Başlat menüsünün sağladığı olanakları ve derinliği özlüyor. Windows 8'de eski Başlat menüsünü küçük bir ayar değişikliğiyle geri getirmeniz mümkün değil. Ancak size eski Başlat menüsünü aratmayacak kadar iyi alternatifler var. İşte bunlardan dördü:
Görev çubuğuyla yetinmek
Bu, tam bir Başlat menüsü alternatifi sayılmasa da, herhangi bir 3. parti araca başvurmadan, Görev Çubuğu'nuzda bir klasöre kısayol oluşturarak, bir tür Başlat menüsü elde edebilirsiniz.
Görev Çubuğu'na sağ tıklayın, Araçlar'ı seçin ve Yeni Araç Çubuğu'na tıklayın. Bir klasör seçmeniz gerekecek, ancak siz aşağıdaki diziyi girin:
%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
Şimdi Enter'a basarak bu klasörü seçin. Artık Görev Çubuğu'nuzda "Programs" adında yeni bir girdi göreceksiniz. Çubuğa sağ tıklayıp "Görev çubuğunu kilitle"nin işaretini kaldırabilir, bu girdiyi en sola taşıyabilirsiniz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları