Bill Gates vakfı tuvalet peşinde!


Bill Gates tam 200 litre "dışkı" satın aldı. Şaka yapmıyoruz, veya bu bir asparagas haber değil! Microsoft'un patronu olmayı bıraktıktan sonra hayır işleriyle uğraşmaya dalan Gates'in kurduğu Bill and Melinda Gates Foundation vakfı, "Reinvent the Toilet" (Tuvaletleri yeniden icat et) fuarında 200 litre "sahte dışkı" satın aldı.
Vakfın amacı üçüncü dünya ülkelerinde yaşayan ve bir şekilde kanalizasyonla bağlantısı olmayan 2.6 milyar insana daha gelişmiş bir katı atık sistemi sunabilmek ve daha iyi kanalizasyon sistemleri kurulmasına imkan sağlamak. Su, elektrik ve geleneksel kanalizasyon sistemlerine ihtiyaç duymadan kendi kendine yetebilen bir tuvalet sisteminin icat edilmesi için şimdiden 3 milyon dolar yatırım yapmış olan vakıf bu yolda epey ilerleme kaydetmiş gibi görünüyor. Satın alınan yapay dışkılar da, işte bu sistemin testi için kullanılacak.
Sistem önce insan atıklarını kurutuyor, arkasından yakıyor ve son olarak da gübreye dönüştürüp doğada kullanılabilmesine imkân veriyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları