Biri sevindi, biri üzüldü!


Apple ve Samsung'un yükselişi, bir diğer akıllı cep devi HTC'ye yaramadı. HTC'nin 2012'nin ilk çeyreği için açıkladığı kar rakamı 148 milyon dolar. Bu rakam, geçen seneye kıyasla yüzde 70 daha düşük. Aynı çeyrekte HTC'nin gelirleri de yüzde 35 düşüş gösterdi.
HTC, iki çeyrektir üst üste düşüş yaşıyor. Önceki çeyrekte de HTC'nin karı yüzde 25 düşmüştü. Comscore'un açıkladığı rakamlar da, HTC'nin Samsung, LG, Apple ve Motorola'nın ardından Amerika'daki en büyük beşinci akıllı telefon üreticisi olduğunu gösteriyor.
HTC'nin Android'li, dört çekirdekli yeni amiral gemisi HTC One X ve Windows Phone'lu Titan II'si bu durumu nasıl etkileyecek, zamanla göreceğiz.
Geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 96.6 fazla kar eden Samsung, yaklaşık 5,12 milyar dolar (geçen senenin iki katı) kar etmeyi bekliyor. Kesin rakamlar Nisan sonunda belli olacak. Samsung'un amiral gemisi Galaxy S II'nin yüksek başarısı sayesinde çok büyük paralar kazanan Samsung'un gelecek amiral gemisi Galaxy S III'ün de benzer bir başarı elde etmesi bekleniyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları