Bu detay büyük ekranlı iPhone'un habercisi mi


Apple'ın WWDC etkinliğinde en çok dikkat çeken Siri güncellemeleri ve yeni Maps uygulamasıydı. Ancak etkinlikte iOS SDK'nın tanıldığı sırada kısa bir süre görünen Auto Layout (Otomatik Düzen) işlevi, daha büyük ekranlı bir iPhone'a işaret ediyor olabilir.
Auto Layout işlevi, geliştiricilere arayüz öğelerinin ekranda nasıl gösterileceğine dair bazı kurallar tanımlama şansı veriyor. Örneğin "sol taraftaki düğme, diğer bir düğmenin 30 birim uzağında olacak" gibi. Auto Layout, Apple'ın geliştirme düzeninde yeni bir özellik değil ve OS X'de Lion ile beraber tanıtılmıştı.
Peki Auto Layout, iPhone için ne anlama geliyor? Auto Layout, geliştiricilerin farklı çözünürlüklerdeki iPhone'lar için uygulamalar geliştirebilmesine izin verecek. Geliştiricilere göre Auto Layout işlevi, varolan bir uygulamanın daha geniş ekranda gösterilebilecek şekilde güncellenmesini de kolay bir hale getiriyor. Yine de Auto Layout özelliğinin gelecek olması, daha büyük bir iPhone ile tanışacağımızı garanti etmiyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları