Bu kadar hız da biraz fazla...


Her haberimizde aslında genel olarak teknolojinin ne kadar da hızlı geliştiğine ve değiştiğine değiniyoruz; biz istemesek bile gelişen olaylar hep bu yönde oluyor. Peki, siz de hiç teknolojik gelişmelerin fazlasıyla hızlı olduğunu ve gereksiz yere ardı arkasına onlarca, yüzlerce yeni ürün piyasaya çıkarıldığını düşündünüz mü?
Aldığımız bir PC ya da tablet bilgisayar, aradan geçen üç ila altı ay arasında yetersiz kalabiliyor. Forbes.com'un yayınladığı bir habere göreyse, Underwriters Laboratories'de yapılan bir araştırma sonucunda, birçok insanın yeni teknolojik cihazların artık ihtiyacın dışında üretildiği konusunda hemfikir olduğu sonucuna ulaşıldı.
Birçok tablet bilgisayar Apple'ın ilk iPad'i 2010 yılında çıkarması ile birlikte üretime geçti. Aralarında HP gibi firmaların da bulunduğu birçok devin ürünleri ne yazık ki yeterli satış rakamına ulaşamadığı için bir anda yok olup gitti; bu durum için yapılan piyasa yoklamasındaysa cihazların hem pahalı, hem de iPad kadar kaliteli olmadığı yorumu kulaklarda çınladı. Amazon'un çok farklı bir fiyat politikasıyla piyasaya çıkardığı The Kindle Fire tablet ise, iPad'in yarı fiyatına satıldı ve firma için inanılmaz satış rakamlarına ulaştı.
Birçok tüketiciye göreyse, yeni ürünler piyasaya gereğinden çok daha hızlı çıkıyor; hal böyle olunca da içerlerinde çok fazla yazılımsal ve donanımsal sorun barındırıyorlar. Bu da demek oluyor ki, her çıkan yeni teknolojik aleti almak isteyenleri bir kenara bırakırsak, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu adam gibi çalışan ve fiyatı çok daha uygun teknolojik cihazlara yatırım yapmak istiyorlar.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı paylaşın...ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları