Cebinizi yavaşlatan uygulamalardan kurtulun!


Android'li cebinizin performansı, ilk gününkini mumla mı aratıyor? Bunun sorumlusu, haberiniz olmadan çalışan programlar olabilir. Bu programlar, pilinizin normalden daha çabuk tükenmesinden de sorumlu tutulabilirler. İşte cebinizdeki yavaşlığa neden olan uygulamaları bulmanızı ve onlardan kurtulmanızı sağlayacak 4 ücretsiz uygulama.
1. Carat
University of California Berkeley'den araştırmacılar, meydana getirdikleri uygulamayla telefonunuzdaki uygulamaları ve onu nasıl kullandığınızı analiz ediyor. Birkaç saat veya birkaç gün süren bu işlem sonrasında hangi uygulamaların pilinizi tükettiği size bildiriliyor. Uygulama size pil tüketiminizi azaltacak bazı önerilerde de bulunuyor, pilinizi cömertçe harcayan uygulamaları kapatabiliyor.
Carat'ın geliştiricisi, uygulamanın kendisinin çok az pil harcadığını söylüyor.
2. Otomatik kapatma uygulamaları (autokiller)
Arka planda çalışan uygulamaları otomatik olarak kapatmayı tercih ediyorsanız, bir "autokiller" uygulaması yükleyebilirsiniz. Bu tür uygulamalar arasında bulunan Smart RAM Booster, arka plan uygulamalarını otomatik olarak kapatacak şekilde yapılandırılabiliyor. Ancak bazı programların arka planda çalışmasının gerektiğini unutmayın ve tanımadığınız tüm uygulamaları beyaz listeye ekleyin.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları