Chrome 31 ödemeyi kolaylaştıracak!


Son olarak görsel arama işlevini web tarayıcısına getiren Chrome, bir sonraki sürümünde yer alacak yenilikleri Chrome 31 beta aracılığıyla bizlere şimdiden gösteriyor.
Chrome 31 beta'da en çok öne çıkan özellikler arasında yeni e-ödeme sistemi ve Android'deki mobil web sitesi kısayolları var. İlk yenilik, web tarayıcınızdaki otomatik tamamlama işlevinin çevrimiçi ödemelerde de çalışmasını sağlayacak. Bu sayede requestAutocomplete() işlevini kullanan web sitelerinde Google Wallet gibi hizmetler aracılığıyla ödeme bilgilerini iletebileceksiniz.
Chrome for Android beta ise artık aynı masaüstünde olduğu gibi web sitelerini simgelere dönüştürmenize izin veriyor. Bu tür bir simgeye tıkladığınızda site "mobile-web-app-capable" etiketine sahip değilse Chrome'da yeni bir sekme olarak açılıyor. Bu etikete sahip siteler ise uygulama gibi çalışıyor, ekranda herhangi bir sekme, düğme, menü veya adres çubuğu gösterilmiyor.
Bir başka yenilik olan "URL handlers for apps", geliştiricilerin belirli bağlantıları Chrome'da açmasına izin veriyor. Örneğin bir web sitesindeki belgeyi, belge düzenleme yeteneklerine sahip bir Chrome uygulamasında açabiliyorsunuz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları