Chrome ve Opera eklentilerini ortak kullanın!


Chrome ve Opera'nın son sürümleri, birçok ortak noktaya sahipler. İki web tarayıcısı da Google'ın yeni, Webkit tabanlı motoruyla çalışıyorlar. Bu Chrome'a Opera eklentilerini yüklemenin veya Opera'ya Chrome eklentileri yüklemenin artık çok kolay olduğu anlamına geliyor.
Öncelikle Opera Next 15 veya daha üzerine, Chrome 28 veya daha üzerine sahip olmanız gerekli.
Chrome eklentilerini Opera 15'e yüklemek oldukça kolay: Önce Chrome Extension Installer for Opera Next 15'i yükleyin. Ardından Chrome Web Store'a giderek istediğiniz eklentiyi yükleyin. Web mağazası, herhangi bir hata mesajı vermeden eklentiyi yükleyecektir.
Opera Next eklentilerini Chrome'a yükleyebilmek için Opera eklenti dosyasını indirmeniz, ismini değiştirmeniz ve son olarak onu Chrome içerisinden yüklemeniz gerekiyor:
1. Opera Next'i açın ve yeni Opera eklentileri sayfasını açın.
2. Yükleyeceğiniz eklentiyi bulduğunuzda "Add to Opera" düğmesine basmak yerine ona sağ tıklayın ve "Save Linked Content As..." seçeneğine tıklayın. .nex dosyasını herhangi bir konum kaydedin.
3. .nex dosyasını alın ve uzantısını .crx olarak değiştirin.
4. Chrome'u açın ve .crx dosyasını Chrome'a sürükleyin. Eklentiyi yüklemeden önce izinleri gözden geçirmeniz istenecek. Kabul ettiğinizde eklentiyi yüklemiş olacaksınız.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları