Çin'den gelen cep canavarları


Huawei ve ZTE, network ve UMTS cihazları ile Avrupa'da uzun zamandır piyasanın önde gelen oyuncuları arasında yer alıyor fakat cihazları başka markalar adına ürettikleri için şirketlerin isimleri herkes tarafından bilinmiyor.
Ancak şimdi bu durum değişecek gibi görünüyor çünkü her iki şirket yeni ve güçlü akıllı telefon modellerini kendi markalarıyla piyasaya çıkarmanın ilk adımlarını attı. Yine de, "Çin malı" kavramının kötü imajı bu şirketler için bir engel oluşturabilir. Ayrıca Huawei'nin devletten aldığı milyar dolarlık teşvik ve askeriyeye olan yakınlığının, cihazların casusluk için kullanılabileceği iddialarına yol açtığını da unutmamak gerek.
Huawei, 2011'de ucuz Android telefonu Ideos X3 ile iyi bir çıkış yapmıştı. Bu senenin başında da oldukça etkileyici modeller tanıttılar, ancak biraz aceleci davrandılar: Dört çekirdekli işlemciye sahip Ascend D'nin piyasaya çıkışı yılın üçüncü çeyreğine kaldı. Honour modelinin 4.0 güncellemesi de ertelendi. Son derece ince Ascend P1 ise iptal edildi.
ZTE ise çok daha temkinli ilerliyor ve telefonların Avrupa'da piyasaya çıkışı konusunda yavaş hareket ediyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları