Dev hareketli sinema salonunu dinazor bastı!


İstanbul Forum Alışveriş Merkezi içerisinde onbin metrekare alan üzerine kurulu tema parkı Jurassic Land, yarıyıl tatilinde hem çocuklara hem de ailelerine unutulması zor bir macera yaşatacak. Soyları 65 milyon yıl önce tükenmiş olan dinozorların yeniden hayat bulduğu Jurassic Land'de heyecan ve adrenalin dolu bir yolculuk sizleri bekliyor.
70 dinozorun birebir kopyalarının yer aldığı Jurassic Land'de macera, farklı dönemlere ait dinozor iskeletler, fosil ve yumurtalarının sergilendiği ve rehberlerin ayrıntılı bilgi verdiği müze bölümü ile başlıyor. Müze, klasik bir müzeden farklı olarak hareketli görseller ve seslendirmeler ile çocukların tırmanabilecekleri dev bir iç mağara da içeriyor. Ayrıca, müze içinde yer alan kazı alanında, çocuklar kazı yapıp dinozor yumurtalarını keşfediyor ve birer paleontolog sertifikası almaya hak kazanıyor.
Hemen ardından ziyaretçiler, tiyatro eğitimi almış rehberler eşliğinde teatral bir anlatımla dinozorların yaşadığı adaya doğru yolculuğa çıkıyor. Yolculuk zorlu hava, deniz altı ve kara yolculukları için tasarlanmış olan helikopter görünümündeki özel araç "Juracopter"daki benzersiz bir sinema deneyimi ile başlıyor. Dinozorların nefesini ensenizde hissedeceğiniz ve bu görkemli canlıların pek çok türüyle karşı karşıya kalacağınız 4 boyutlu, 6 efektli filmin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız.
Türkiye'nin ilk ve en büyük hareketli sinema salonu olan Juracopter ile yapılan bu tur, bilim merkezinin de üzerinde bulunduğu tropik adada son buluyor. Bilim merkezi ziyareti yüksek teknoloji ürünü kuluçka ünitesi ile başlıyor. Kuluçka sürecinden itibaren dinozor araştırmalarının tamamı burada gerçekleştiriliyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları