Dev veri merkezinin yeni hedefleri!


Anadolu Bilişim Hizmetleri, Bilişim Muhabirleri Derneği üyeleri ile Feriye'de düzenlediği özel kahvaltıda bir araya geldi. Anadolu Bilişim Genel Müdürü Çetin Uygun'un ve üst düzey yetkililerinin katıldığı kahvaltıda, şirketin yeni dönem hedefleri ve Anadolu Bilişim Data Center'ın çalışmaları paylaşıldı.
Anadolu Bilişim Hizmetleri Genel Müdürlük görevine Ağustos 2011 tarihi itibariyle atanan Çetin Uygun, Bilişim Muhabirleri Derneği üyeleriyle özel bir toplantıda bir araya gelerek hedeflerini paylaştı. Çetin Uygun, yaptığı konuşmada, BMD üyelerinin ülkemizde Bilişim sektörünün geleceğine ve Bilişim okuryazarlığı konusunda sağladığı katkılara dikkat çekerek, bu sivil toplum örgütünün sektöre olan katkısını bundan sonra da sürdüreceğine inandıklarını söyledi.
Anadolu Bilişim Hizmetleri'ndeki yeni görevinin ve yeni dönem hedeflerinin kendilerine heyecan verdiğini aktaran Çetin Uygun, Anadolu Bilişim Data Center gibi çok önemli bir yatırıma da imza atmış olan Anadolu Bilişim Hizmetlerinin gerek kapasite, gerekse olgunluk seviyesi ile sektörümüzde özel bir konuma sahip olduğunu belirtti.
Çetin Uygun, BMD üyeleriyle Anadolu Bilişim Hizmetleri'nin faaliyetleri ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı: "Son beş yılda yüzde 247 büyüme hızıyla Türkiye'nin en hızlı büyüyen bilişim şirketleri sıralamasında (Deloitte Fast 50) yer alan ve kurulduğu günden bu yana hızlı bir büyüme gösteren Anadolu Bilişim Hizmetleri, 2011 yılında da yüzde 24 büyüme hedefi ile yoluna devam etmektedir."
Türkiye'nin önde gelen topluluklarından olan Anadolu Endüstri Holding çatısı altında faaliyetini sürdüren Anadolu Bilişim Hizmetlerinin sektör çeşitlenmesine özen gösterdiğini; gerek altyapı hizmetlerinde, gerekse kendi yazılımlarıyla Türkiye'nin önemli markalarına katma değer sağladığını söyleyen Çetin Uygun, "Bulut Bilişim, Veri Merkezi Hizmetleri, Sunucu Barındırma, Uygulama Barındırma ve Yönetimi, Olağanüstü Durum Merkezi Hizmetleri dahil olmak üzere 'Yönetilen Hizmetler'den web tabanlı yazılım hizmetlerine (SaaS) bir dizi zengin çözüm sunuyoruz. Bulut Bilişimde ve Veri Merkezi hizmetlerinde, büyük firmaların ve uluslararası birçok markanın öncelikli tercihiyiz. Ayrıca Anadolu Bilişim Hizmetleri, kurumsal iş uygulama yazılımları pazarında çok zengin iş pratikleri ile rakipsiz bir konumda yer almaktadır" dedi.
ABH'nin 4,5 milyon dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği Data Center yatırımı hakkında da son bilgileri aktaran Çetin Uygun, bugün gerek güvenilir fiziksel altyapısı, gerekse sunduğu hizmet kapsamı ile Anadolu Bilişim Data Center'ın bu alanda uygulanan dünya standartlarının ülkemizdeki temsilcileri arasında lider konumda yer aldığının altını çizdi.
Çetin Uygun, BMD üyelerine yaptığı konuşmada Anadolu Bilişim Data Center hakkında şu bilgileri aktardı:
"Anadolu Bilişim Data Center, Bulut platformlarını taşıyan Tier III standartlarında altyapısı ile Türkiye'de veri merkezi hizmetlerine yepyeni bir soluk getirmiş, 150'ye ulaşan kurumsal müşterisiyle bilişim sektörümüz için önemli bir laboratuar olmuştur. Toplamda 4 bin 250 m2'lik alan üzerinde hizmet sunmak üzere tasarlanmış olan Anadolu Bilişim Data Center'da şu anda mevcut müşterilerimize 2 bin 200 metrekarelik alanda en gelişmiş BT hizmetlerini sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun diğer bir anlamı ise veri merkezinde yeni müşterilerimiz için hem alan, hem de teknoloji altyapısı olarak fazla kapasitenin mevcut bulunmasıdır. Bugün Türkiye'nin büyük şirketlerinde çalışan binlerce kullanıcı belki farkında olmadan bizim hizmetlerimizden faydalanıyor."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları