Facebook'tan mobil için yeni "paylaş" düğmesi


Facebook, mobil web sitesinde bulunmayan "Paylaş" düğmesini ona kazandırmaya başladığını açıkladı. Şirket, yaptığı açıklamada düğmeyi mobil web site için sunmaya başladıklarını, düğmeyi yakın zamanda iOS ve Android için de sunacaklarını söyledi.
Mobil siteye eklenen Paylaş düğmesi, fotoğraflar, bağlantılar ve durum güncellemeleri gibi öğeleri tekrar paylaşmaya izin veriyor. İşlev daha önce Inside Facebook tarafından keşfedilmiş, ancak Facebook'un test ettiği bir işlev olarak düşünülmüştü. Ancak sosyal ağdan gelen resmi açıklamayla berabar düğmenin kalıcı olduğu anlaşıldı. Mobil platformdaki Paylaş seçeneği eskiden sadece bağlantılarda çıkıyordu ve onu görebilmek için sağ üstteki "Daha fazla seçenek" işlevini kullanmanız gerekiyordu.
Haber kaynağında büyük bir düğme olarak görünen Paylaş düğmesi, bir durumun üzerinde tıkladığınızda daha küçük olarak görünüyor. Paylaş düğmesinin her gönderide görünmemesi de dikkat çekiyor; bunun paylaşımların gizlilik ayarlarıyla ilgili olduğunu düşünüyoruz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları