Foxconn: Yeni iPhone'dan yeni işaret!


Apple'ın Asya'daki en büyük tedarikçisi olan Foxconn, durgun geçen yılbaşı sonrası dönemin geride kalmasıyla birlikte yeni işçi alımına başladı. Çin'de üretim yapan firma, Zhengzhou'da bulunan en büyük tesisine, Mart ayının son haftasından beri haftada 10.000 işçi alıyor.
Foxconn'un istihdam oranlarını elektronik piyasasında görülen dalgalanmalarla uyumlu olarak ayarladığı biliniyor. Ancak firmanın durgun geçen birkaç ayın ardından yeniden işçi almaya başlamasının tek nedeninin bu olmadığı belirtiliyor. Wall Street Journal'ın bir Foxconn yetkilisine dayandırdığı haberine göre firma, yeni iPhone'un üretimine hazırlanıyor. Üretim planlarına doğrudan erişimi olduğu belirtilen yetkiliye göre yeni iPhone'un üretimine yılın ikinci çeyreği, belki de içinde bulunduğumuz ay başlanacak.
iPhone ve iPad satışlarındaki gerileme nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Foxconn, yeni iPhone sayesinde üretimini arttırmayı umuyor. Üretimdeki artışın gelirler üzerindeki etkisinin Mayıs ayından itibaren hissedileceği belirtiliyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları