Galaxy S2'de büyük açık!


Birkaç ay içinde 10 milyonluk satış adedine ulaşarak büyük bir başarıya imza atan Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S2'den kötü haber var. Android tabanlı Galaxy S2'de Boy Genius Report'tan yayınlanan açıklamaya göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı.
Bu güvenlik açığı hemen herkesin PIN koruması olsa da telefonu açabilmesine olanak veriyor. Yani ortaya çıkan bu güvenlik açığının küçümsenecek bir yanı yok.
Önce kullanıcı telefonun kilit butonuna dokunuyor, ardından ekrana görüntünün gelmesiyle birlikte telefon tekrar kilitleniyor. Kullanıcı ekran siyahlanana kadar bekliyor ve ekran siyah olduğu anda tekrar kilit butonuna tıklayan kullanıcı telefonu açmış oluyor. Bunun için de herhangi bir PIN girişinin yapılmasına gerek olmuyor.
Bunun anlamı ise şu: Telefonun PIN kodunu bilmeyen herhangi bir kullanıcı bile telefonunuza kolayca girerek dilediği şeyi yapabilir.
Bu açık sadece ABD operatörlerinden AT&T'nin sattığı Galaxy S II'lerde mevcut. Dünyanın diğer yerlerinde satılan Galaxy S II'lerde bu soruna rastlanmıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları