Google Nexus 4 testte!


Ülkemizde yaklaşık 1.400 TL'ye satışa sunulan Google'ın son model cebi Nexus 4, hiç şüphesiz şu anki en iyi Android'li telefonlardan bir tanesi. LG ile Google ortaklığının bir ürünü olan Nexus 4'ü elimize geçirdiğimiz gibi onu sınadık, çeşitli testlere tabi tuttuk.
Bir telefon ne kadar iyi olursa olsun, tutuşu ve yapı kalitesi iyi ve rahat değilse sizi rahatsız edebilir. Nexus'u elinize aldığınızda size asla kalitesiz bir his vermiyor. Aksine onu tutmak ve ona bakmak tam bir keyif. LG, harika bir işçilik çıkararak 9.1mm inceliğinde, gümüş kenarlıklı bir eser ortaya çıkarmayı başarmış. 133.9 x 68.7 x 9.1mm ölçülerine sahip telefonun cam arka yüzü bir miktar ışığı yansıttığından, ilk Nexus'un duvar kağıdını andırıyor.
Nexus 4'ün 4.7 inç'lik True HD IPS Plus ekranı ise size harika bir görüntü kalitesi sunuyor.
139 gram ağırlığındaki Nexus 4'ün kapağını açmak ve pilini değiştirmek pek mümkün değil. Google ve LG, cihazda bir microSD slotuna yer vermeyi düşünmemiş. Dolayısıyla 8GB veya 16GB'lık depolama alanıyla yetinmeniz gerekiyor.
Nexus 4'ün kutusundan çıkanlar arasında sadece bir USB kablosu, AC adaptörü ve bir kullanım kılavuzu var. Kutudan herhangi bir kulaklık çıkmadığından, kendi kulaklığınızı edinmeniz gerekiyor.
NFC, Bluetooth 4.0 ve micro-USB soketi Nexus 4'ün diğer özellikleri arasında. Doğru bir dönüştürücü kullanarak Nexus 4'e bir USB belleği bağlamanız mümkün. Nexus 4'ün USB portu MHL standardı yerine daha yeni SlimPort standardını destekliyor. Bu sayede bir adaptör yardımıyla onu HDMI yoluyla TV'nize bağlayabiliyorsunuz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları