Google'ı terk etmek...


Modern dünyada Google'ı bırakmak çok zor ve neredeyse çılgınlık bile sayılabilir. Ama Google'ın gizlilik koruması iddialarına ne kadar inandığınız, bu kararı verme nedeni olabilir. Google'ın gizliliği ne kadar koruduğu ya da korumadığı konusunda ahkam kesmek bizim görevimiz değil. Ama eğer sizi rahatsız eden bir şeyler varsa, makalemizi okumaya devam edin!
İçerik endüstrisi Google Analytics'e oldukça bağlıdır. Google, arama alışkanlıklarınızı hep kaydeder. Hangi ürünlere ilginiz olduğunu, ne tür işlerle ilgilendiğinizi öğreniyor ve ona göre reklamlar ile karşılaşıyorsunuz. Google Ads'in tıklanan linkleri çok fazla para edebiliyor. Bu sistem sizin kişisel karakteristiklerinizi kaydederek reklamların daha isabetli olmasını sağlıyor. Böylece satıcılar daha fazla ürün satışı yakalayabiliyor. Pek çok kullanıcıya göre bu durum "rahatsız edici."
Google hayatımıza yapışmış durumda. Android işletim sistemi kullanan telefonunuz varsa ondan uzaklaşmanız neredeyse imkansız. Ama bilgisayarda yapabileceğiniz bir şeyler var.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları