Google'ın oyuncağı yollarda!


Google'ın kendi kendini idare edebilen yeni aracı, gereken izinler alındıktan sonra Nevada caddelerinde yola koyuldu. Google, insansız çalışan aracı için aldığı ruhsatla birlikte, bu teknoloji harikasını devletin halka açık yollarında test etme olanağını elde etti.
Carson City ve Las Vegas'ta yapılan deneme sürüşlerinden sonra, Google'ın şoförsüz Toyota Prius aracı için resmi onay verildi. Özel bir ruhsatın yanında, Nevada eyaleti aynı zamanda bu araç için, üzerinde sonsuzluk işareti bulunan ve "autonomous car" (insansız çalışan araç) yazılı özel kırmızı plakalar hazırladı. Kırmızı plakası, tavanına yerleştirilen radar cihazı ve kamerasıyla birlikte Google'ın yeni aracı, yollarda oldukça dikkat çekecek gibi duruyor.
İnsansız çalışan araçların kamuya açık yollara çıkmasını öngören yasa meclisten geçer geçmez, Haziran ayında Nevada, otonom aracı için çalışmalara başlamıştı. Şubat ayında ise Nevada Motorlu Taşıtlar Dairesi, bu araçların kullanımını kapsayan bir takım kurallar getirdi. Buna göre; şimdilik sadece test sürüşlerine izin veriliyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları