GTA 5 her şeyi değiştiriyor!


Xbox 360 ve PS3 savaşı, çağımızın bilinen en büyük teknolojik rekabetlerinden birisidir. Amerika pazarı baz alındığı zaman ortaya çıkan rakamlardaysa, Xbox 360'ın açık ara önde olduğu uzun süredir değişmeyen bir gerçek. Fakat PS3, yakın zamanda yaptığı atılımlarla Amerika satışlarında Microsoft'u yakalamayı başardı.
NPD'ye göre, Microsoft'un Ocak 2011'den beri elinde tuttuğu Amerika'nın en çok satan konsolu ünvanı, aylar sonra Sony tarafından ele geçirildi. Peki, nasıl oldu da arada geçen sürede neredeyse hiçbir değişiklik yaşamayan PS3'ün satışları, rekor seviyeye ulaştı? Aslında cevap basit zira Grand Theft Auto V'in Eylül ayı itibarı ile yaptığı çıkış, onu kısa sürede en çok satan oyun yapmıştı. Sony'nin de oyunu PS3 ile bundle şeklinde satması, pek tabi konsolun satışlarını büyük oranda etkiledi.
Diğer taraftan Wii U'da GTA V'in rekor satışından nasibini aldı. Konsolun Amerika'daki satışları daha önce görülmemiş bir oranda, tam yüzde 200 oranında artış yaşadı. Wii U bundan önce sadece bir defa, Legend of Zelda: Wind Waker HD bundle piyasaya çıktığında, İngiltere satışlarında yüzde 685 gibi inanılması güç bir oranda satış artışı yaşamıştı.
Tüm bu farklı verilerden sonra, yeni konsolların piyasaya çıktıktan sonraki zaman dilimleri içerisinde, ne şekilde satış stratejileri izleyeceklerini merakla bekliyoruz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları