Hakim: Çimdikleyerek zum Apple'ın değil


Apple'ın "çimdikleyerek yakınlaştırma" hareketine ilişkin patente sahip olduğu iddiaları, ABD Patent Ofisi tarafından yok sayıldı. Karar, Samsung'un Ağustos 2012'de kaybettiği davaya Koreli firmanın yaptığı itiraz sonucunda ortaya çıkmış oldu.

Sözkonusu dava sırasında jüri, Samsung'un 21 cihazının Apple'ın 7.844.915 numaralı patentini ihlal ettiğine karar vermişti. Bu iddiaya göre Apple, iki parmakla yakınlaştırma yönteminin patentinin sahibiydi. Ancak ABD Patent Ofisi, çimdikleyerek yakınlaştırma yönteminin 7.724.242 numaralı ABD patentinde hali hazırda yer aldığını ve sahiplerinin Daniel W. Hillis ve Bran Ferren olduğunu söyledi. Apple'ın bu son karara itiraz etmek için iki aylık zamanı var.

Samsung, Ağustos'taki patent savaşında jürinin 1 milyar dolarlık tazminat kararıyla sarılsa da davanın hakimi Mart ayında Samsung'un davadaki ürünlerinin çoğu için yeni bir dava açılmasına hükmetmişti. Hakim, bu kararının gerekçesini "jürinin kararının kabul edilemez bir yasal teoriyi temel alması" sözleriyle açıklamıştı. Bunun sonucunda Samsung'un ödeyeceği tazminat miktarı, 600 milyon dolara kadar düşebilecekti.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları