Hem iPhone'a hem Android'e salladı!


Microsoft, Windows Phone platformunun en son güncellemesi olan 7.5 Mango ile de istediği hızlı yükselişi henüz yakalamış değil. WP7'yi seçen kullanıcıların büyük çoğunluğu memnun olsa da marketteki payına ve rakiplerinin satışlarına bakınca bir şeyleri ters gittiği açık. Fakat Microsoft'un Nokia ile yaptığı işbirliği bu durumu tersine çevirebilir. Nokia'nın WP7'li amiral gemisi Lumia 800 ve onun uygun fiyatlı kardeşi Lumia 710 yurtdışı pazarında hareketlenmeye sebep oldu. Nokia'dan henüz resmi satış rakamları açıklamadı fakat kullanıcı yorumları oldukça olumlu.
Nokia'nın satış müdürü Nieks Munksgaard "şu anda market çok monoton, bir telefon almaya gidiyorsunuz ve önünüzdeki tek seçenek siyah, mono-blok telefonlar. Biz hem servis hem de telefon olarak değişik şeyler sunmak istiyoruz" diyor.
"Apple'ın popüleritesi aynı zamanda zayıflığı, artık gençler iPhone'a doydu, herkesin elinde iPhone var" diye belirtiyor Munksgaard. Söyledikleri saçma gözükebilir fakat HTC'den Martin Fichter' da geçtiğimiz eylül ayında benzer bir açıklama yapmış ve "iPhone artık havalı değil... Çocuklarımız bile iPhone'u havalı bulmuyor artık" demişti. Dedikleri doğru olsa bile açık bir gerçek var ki, iPhone satışları gün geçtikçe artıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları