Hem PC'de, hem cepte aynı uygulama!


Microsoft, farklı işletim sistemleri arasında (Windows Phone, Xbox, Windows 8) benzer bir arayüz kullansa da bu platformlar farklı uygulama ekosistemleri üzerinde oturuyor. Ancak bu durum Microsoft'tan gelen açıklamalara göre yakında değişebilir.
Şirketin Perşembe günü yaptığı finansal analist toplantısında işletim sistemi bölümünün başındaki Terry Myerson, Microsoft'un ortak bir uygulama platformu üzerinde çalışmaya başlayabileceğini ima etti. Microsoft'un işletim sistemlerinin nasıl çalışması gerektiği konusunda inandığı "üç anahtar konuyu" şöyle özetledi: "Birincisi tüm cihazlarımız için bir silikon arayüzü olmalı. Tüm cihazlarımız için tek setten oluşan bir geliştirici API'sı olmalı. Ve son kullanıcıya sunduğumuz tüm uygulamalar, tüm cihazlarımızda kullanılabilmeli."
Myerson, uygulamaların farklı cihazlara uygun hale getirilmesinin gerektiğini, Microsoft'un amacının tüm bu cihazlar için ortak bir deneyim oluşturmak olduğunu, ancak uygulamaların temelde her cihaz için eşsiz ve uygun bir deneyim sunacağını söylüyor.
Myerson ortak bir uygulama mağazasından bahsetmese de açıklamalarından böyle bir sonucun kaçınılmaz olduğunu anlamak zor değil.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları