Home, Facebook'un "yeni sürümü"


Facebook'un dün tanıştığımız yeni Android giriş ekranı Home, Mark Zuckerberg'e göre sosyal ağın yeni bir sürümü olma özelliğini taşıyor.
Home'un ara yüzünün zaman içinde masaüstündeki Facebook'u etkileyip etkilemeyeceğini henüz bilmiyoruz, ancak sosyal ağda son zamanlarda yapılan değişikliklerin akıllı cepleri hedef aldığı açık (haber kaynağında yapılan değişiklikler).
Bir Android launcher'ı olan Home, size kart benzeri bir arayüz sunuyor ve uyarıları kolayca okumanıza veya sürükleyerek onları yok saymanıza izin veriyor. 12 Nisan'da Google Play'deki yerini alacak olan Home, aynı etkinlikte tanıtılan HTC First ile varsayılan olarak gelecek.
Zuckerberg, iOS için bir Home geliştirilmesi konusunda ise çok umutlu konuşmuyor. Home'un Android için geliştirilmesinde platformun açık olmasının ve Google'ın katı kurallar uygulamamasının etkisine değiniyor Zuckerberg. Bilindiği gibi Apple'ın oldukça kapalı bir ekosistemi bulunuyor ve böyle bir iş için Facebook'un önce Apple'ı ikna etmesi gerekiyor.
Zuckerberg'in açıklamalarına bakarak Home'un iOS'tan önce Windows Phone platformuna gelme ihtimalinin daha yüksek olduğunu da söyleyebiliriz.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları