HP Spectre XT TouchSmart 15-4000et


Son dönemde bilgisayar sektörünün en çok konuşulan ürünleri arasında yer alan Ultrabook'ların ortaya çıkmasından bu yana firmaların geliştirdiği ürünlerle kategori zenginleşmeye devam ediyor. Şu an 13.3 inç ve altı boyutta ekrana sahip olanlar için 18 mm olan yükseklik miktarı, 14.0 inç ve üstü ekran boyutuna sahip modeller için maksimum 21 mm kabul ediliyor. Test merkezimize konuk olan HP Spectre XT TouchSmart 15-4000et de, ekran büyüklüğüyle bu cihazlar arasında ikinci kısımda yer alıyor.
Fırçalanmış alüminyum tasarımlı bir gövdeye sahip olan Spectre XT TouchSmart 15-4000et, üzerinde 15.6 inç büyüklüğünde Radiance Full HD ekran bulunduruyor. 1920x1080 piksel çözünürlüğünde ve çoklu dokunma teknolojisini destekleyen ekranının parlak yapısıyla imaj ve video dosyalarını adeta cam gibi gösteriyor. Ekranın genişliğiyle doğru orantılı olarak genişleyen ferah klavye ve touchpad alanıyla da rahat bir kullanım imkanı sunan Ultrabook, elbette Windows 8 işletim sistemiyle beraber geliyor. İster dokunmatik ekranı kullanarak, isterseniz de konforlu klavye ve touchpad birimleriyle iyi bir çalışma performansı almanız mümkün. Teknik detaylarıyla da beklentileri karşılamayı başaran Spectre XT TouchSmart 15-4000et, üzerinde Intel Core i5 işlemci bulunduruyor. 1.70 GHz hızında çalışan işlemcinin gücü 4 GB DDR3 bellekle desteklenmiş. Elbette bellek değerini 8 GB'a kadar arttırabiliyorsunuz. Dahili bir ekran kartını üzerinde bulunduran Ultrabook'ta, daha iyi performans vermesi adına keşke harici bir ekran kartına yatırım yapılsaymış diye düşünmeden edemiyoruz doğrusu. 256 GB kapasitesi bulunan Ultrabook kategorisinin olmazsa olmaz disk yapısı olan SSD'ye de üzerinde yer verilen cihazda; 2 adet USB 3.0'ın yanı sıra Thunderbolt arabirimi atlanmamış.
"Ev Bilgisayarı" olarak lanse edilen Spectre XT TouchSmart 15-4000et, günlük ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilecek türde bir cihaz. Hem şık tasarıma, hem de zarif bir inceliğe sahip olan Spectre XT TouchSmart 15-4000et, multimedya tutkunlarının beklentilerini Full HD ekranının yanı sıra Beats Audio destekli hoparlörleriyle de karşılayacaktır. Multimedya demişken Ultrabook'un beraberinde Adobe Premiere Elements yazılımını getirdiğini ve bu sayede grafik yönü kuvvetli olan kullanıcıları sevindireceğini de söylemeyi ihmal etmeyelim.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları