IE, Firefox'un boşluğunu yakaladı!


Mozilla'nın Firefox 4 için güvenlik desteğini Firefox 5'in çıkışıyla beraber kaldıracak olması bazı şirketleri zor duruma soktu. Zor duruma giren şirketlerden biri de IBM. IBM'den John Walicki, 500 bin şirket çalışanına kullandırmak üzere Firefox 4 testlerinin yeni bittiğini ve şirkette kullanmak üzere oldukları Firefox 4'ün başına böyle bir durumun gelmesinin kendilerini zora soktuğuklarını açıkladı.
"Şu anda ya Firefox 4'ü güncellenmeyecek açıklarla şirkete sunacağım, ya Firefox 5 için uzun test sürecini yeniden başlatacağım ya da güncellenmiş bir Firefox 3.6.x'te kalacağım" diyen Walicki'ye Firefox müdürü Asa Dotzler'in sözleri de hiç yardımcı olmadı; "Şirketler hiçbir zaman odak noktamız olmamıştır. Şirket çalışanlarını mutlu etmek için çalışılacak bir dakika normal kullanıcıları mutlu etmek için kullanılabilir. Yani özetle şunu söylüyorum ki Firefox'u şirket canlısı yapmak umrumda değil."
Tabii bu boşluktan yararlanan isim ise Internet Explorer oldu. Internet Explorer müdürü Ari Bixhorn durumu blog yazısında şu şekilde değerlendirdi; "Sanırım piyasadaki yerimizi tekrar kazanmak için bir fırsat istiyoruz desem Internet Explorer ekibinden herkes adına konuşmuş olurum. Internet Explorer 8 ve 9'da şirket çalışanlarının kolayca kullanabileceğini birçok çözüm bulunuyor. Tabii bir rakibimizin müşterisiyle olan ilişkilerini sorgulayacak bir pozisyonda değilim fakat, Internet Explorer takımının şirket müşterileri için desteğinin nasıl olduğunu belirtmek istedim."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları