İndirmeniz tamamlanınca PC'niz kapansın!


Dosya indirme işlerinizi gece yapıyor ve PC'nizi bu iş için açık bırakıyorsanız, indirmeleriniz bittiğinde bilgisayarınız muhtemelen açık kalıyor ve bunun sonucu olarak elektrik tüketmeye devam ediyordur. Ancak sizinle paylaşacağımız bazı ipuçları ile indirmeler bittiğinde PC'nizi otomatik olarak kapatabilir, hem elektrikten tasarruf edebilir, hem de belki de daha sessiz bir ortamda uyuyabilirsiniz.
SmartPower
SmartPower ile bilgisayarınızın ne zaman kapatılacağını ayarlayabilir, işlemciniz kullanılmadığında otomatik olarak kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızı belirli bir saatte kapatmak için Schedules sekmesini kullanın ve yeni bir "Power off" kuralı ekleyin. Kural için normalde yattığınız zamanı seçin. Şimdi Networks sekmesine gidin ve "Stay on..." kutcuğunu işaretleyin.
Böylece ağ trafiği belirlediğiniz eşik değerinin ("Threshold") altına düştüğünde ve belirli bir süre böyle devam ettiğinde, PC'niz kapatılacaktır. Eşik değerinin sadece indirme değil, göndermeyi de içine alan bir değer olduğunu aklınızda bulundurun. Dolayısıyla bir Torrent indirmesi bittiğinde karşıya yükleme devam edeceğinden, SmartPower ağınızın etkin olduğunu düşünebilir. Bunun üstesinden gelmek için Torrent istemcinizde bir karşıya yükleme kısıtlaması belirleyebilir, SmartPower'daki eşik değerini karşıya gönderme hızınızdan yüksek bir değere ayarlayabilirsiniz.

 ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları