Intel telefonlara Chrome geliyor


Intel'in X86 tabanlı işlemcilerine sahip olan yeni Android telefonlar böylece işletim sisteminin doğal bir parçası olan Chrome tarayıcıları çalıştırabiliyor olacak. Motorola'nın Razor i modeli, Ice Cream Sandwich versiyonu ile Chrome'u çalıştıran ilk Intel tabanlı telefon oldu.
Chrome uygulaması, Intel tabanlı telefonlarda çalışmak için Ice Crram Sandwich veya daha üst versiyon Android işletim sistemine ihtiyaç duyuyor.
Şu an için piyasada az sayıda Intel tabanlı akıllı telefon bulunsa da gelecek yıl çok sayıda yeni Intel tabanlı akıllı telefonun piyasaya çıkacağı biliniyor. Daha hızlı ve yüksek performanslı Intel çipleri sayesinde, akıllı telefonlar kullanıcıların ihtiyaçlarını çok daha iyi karşılıyor olacaklar. Google'ın Android uygulumalarını dağıtmak için kullandığı uygulama pazarı Google Play'de de uygulamaların %70'i intel tabanlı telefonlarla uyumlu hale gelmiş durumda. Intel, kalan %30'un da uyumlu hale getirilmesi için geliştiricilerle görüşüyor.
Intel işlemcileriyle uyumlu Google Chrome tarayıcı da şu anda Google Play üzerinde indirmeye hazır bulunuyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları