İnterneti ucuzlatmak için dev ortaklık!


Tüm dünyada internet fiyatlarının, olması gerekenin çok üstünde olduğunu düşünen teknoloji firmaları internete erişmeyi ucuzlatmak için yeni bir birlik oluşturdular. Google, Microsoft, Yahoo, Facebook ve Intel'in kurduğu grubun ismi, "Alliance for Affordable Internet" yani, Daha "uygun fiyatlı" İnternet için İttifak oldu.
İttifak basın bülteninde, çok daha efektif geniş bant teknolojileri yaratarak, internet fiyatlarını düşürmeyi amaçladıklarını vurguladılar. A4AI olarak kısaltılan ittifakın hedefinde, internet bağlantı fiyatlarını bireylerin gelirlerinin yüzde 5'inin altına düşürmek bulunuyor. Araştırmalara göre, şu anda gelişmekte olan ülkelerde internet fiyatları, insanların aylık gelirlerinin yüzde 30'una tekabül ediyor.
Grup teknolojik gelişmeler sağlamanın yanında, dünya çapında da hükümetler nezdinde internet fiyatlarının düşürülmesi için çalışmalar yapacak. 2013 sonuna kadar 2 veya 3 hükumeti fiyat düşürmeye ikna etmeyi, 2015 sonunda ise 12 ülkede fiyatları düşürmeyi planlıyorlar.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları