iOS 5 ve Android'in yaklaşımı!


iOS 5 iPhone ve iPad kullanıcıları için hazır. Bu sayede Apple iOS cihazlarını kullananlar, Android kullanıcılarının zaten sahip olduğu bazı özelliklere de kavuşmuş oluyor. Ancak iOS 5'in önde olduğu bazı alanlar da bulunuyor. Android ise sahip olduğu eşsiz özelliklerle rekabetteki gücünü korumak istiyor. Sonuç olarak ise görünüş olarak benzer ancak aslında oldukça farklı olan iki işletim sistemi ortaya çıkıyor.
Apple yaklaşımı: Her şey hizmet
iOS 5'deki özellikler, geniş çerçevede tek başlarına çok da önemli değiller, zira Apple, kullanıcıları için hizmet yaratmakla meşgul. iOS 5'de iPhone size yakın bir markete gidip süt satın almanız gerektiğini hatırlatabiliyor. Newstand uygulaması ile gazete ve dergileri otomatik olarak önünüze getirebiliyor. iOS kullanıcılarına iMessages ile mesaj gönderebiliyor, Web sayfalarını okunması kolay bir şekilde işleyebiliyor.
Bir başka deyişle Apple, işleri sizin kafa yormanıza gerek kalmayacak şekilde eline alıyor. iPhone 4S'de bulunan kişisel yardımcı Siri ile kullanıcılar, telefona ne yapması gerektiğini söyleyebiliyor. iCloud ise cihazda yaptıklarınızı hatırlayarak diğer Apple cihazlarından ve PC'lerden bu veriyi erişilebilir kılıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları