iPhone 5S ve 5C'nin bu modelleri istenmiyor!


iPhone 5S'in yeni altın renk seçeneği çok konuşulmuş olabilir, ancak yeni bir araştırma altın renkli iPhone 5S'in ve sarı iPhone 5C'nin yeni iPhone'ların en az tercih edilen renk seçenekleri olduğunu gösterdi.
Araştırma firması Consumer Intelligence Research Partners'ın (CIRP) yeni iPhone'ları almakta hızlı davrananlar üzerinde yaptığı ankete göre iPhone 5S'i satın alanları yüzde 43'ü uzay grisi rengini, yüzde 30'u ise gümüş rengini tercih etmiş. iPhone 5C satın alanların ise yüzde 27'si maviyi, ardından sırasıyla beyaz, yeşil, pembe ve sarı renklerini tercih etmiş. Sarı rengi tercih edenlerin oranı, sadece yüzde 7.
Araştırma, renk tercihlerinde cinsiyetin de önem taşıdığını gösteriyor. Mavi iPhone 5C'yi daha çok erkekler tercih ederken pembe iPhone 5C en çok kadınlar tarafından satın alınmış. iPhone 5S'te ise erkekler en çok uzay grisi rengini seçiyorlar. Araştırma, sarı iPhone 5C'nin şaşırtıcı bir biçimde ne erkekler, ne de kadınlar tarafından pek tercih edilmediğini vurguluyor.
İlk stoklar hızla tükendiğinden, bu sonuçların gerçekten kullanıcılarının tercihini mi yoksa Apple'ın hangi renkten ne kadar ürettiğini mi yansıttığı bir soru işareti.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları