iTunes'da yayın yapan Türk okulu!


Bilginin mobil olarak öğrenildiği yeni yüzyılda tablet ve akıllı telefonların her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor. Öğrenciler artık istedikleri tüm bilgiye bir tık ile ulaşabiliyor. Pek çok konuda öncü olan ve ilklere imza atan Eyüboğlu Eğitim Kurumları bilişim alanında da bir ilke imza attı.
Eyüboğlu, iTunes'un eğitim kanalı olan ve 800'ün üzerinde üniversite ile 35 seçkin ilk ve ortaöğretim kurumunu barındıran, ayrıca 350 bin ders materyalinin dağıtım yapıldığı sanal ortam iTunes U'da yayın yapan ilk ve tek Türk okulu oldu. Tablet ve akıllı telefonlar ile senkronize çalışan sistemde Eyüboğlu öğrencileri, iTunes U'dan k12'yi seçerek ECIS (European Council of International School) okulları bölümünden Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının ilgili sınıfına bağlanacak ve yayına abone olarak okuduğu sınıfın bütün materyallerini otomatik olarak cihazına aktarabilecek. Eyüboğlu Eğitim Kurumlarının iTunes U üzerinden yaptığı yayınlara erişim için "Eyuboglu Schools" yazarak aratılması yeterli olacak.
Eyüboğlu Eğitim Kurumları Bilişim Teknolojileri Eğitim Koordinatörü Barış Yalçınkaya, itunes U'nun 800'ün üzerinde üniversite ile 35 ilköğretim okulu ve liseyi barındıran, 350 bin ders materyalinin dağıtımının yapıldığı bir sanal ortam olduğunu ve Eyüboğlu Eğitim Kurumları olarak itunes U'da yayın yapan ilk ve tek Türk okulu olmaktan gurur duyduklarını belirtti.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları