Kindle Fire tabletler şimdi daha güçlü!


İnternetin en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon, büyük satış başarısı yakalayan ilk tableti Kindle Fire'ın ardından, geçtiğimiz günlerde yeni tabletlerini tanıttı. 7 ve 8,9 inçlik iki modele sahip Kindle Fire HD, büyük modeliyle iPad pazarını hedef alıyor. Eski Kindle'larda olduğu gibi Amazon fiyatları düşük tutuyor: 7 inçlik modelin fiyatı 200 Dolar, 8,9 inçlik modelinki ise 300 Dolar'dan başlıyor. Tabi bu fiyatların yurtdışı için geçerli olduğunu hatırlatalım. Tabletler, Türkiye'de resmi olarak henüz satışa çıkmış değil.
Fire HD'nin bazı detayları önceden açıklanmıştı. Lansmandan bir gece önce Amerikan televizyonlarında yayınlanan bir reklamda mutlu Kindle kullanıcıları bir hamakta 8,9 inçlik Kindle Fire HD'den film seyrediyorlardı.
7 inçlik Fire HD geniş çerçeveli bir IPS ekrana sahip. Android işletim sistemi üzerinde kendi arayüzünü çalıştıran cihaz çift çekirdekli 1,2 GHz'lik bir işlemciye sahip. Kullanılan işlemci Texas Instruments OMAP 4470 ve en azından teoride dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemciden daha hızlı. Ekran çözünürlüğü 1.280 x 800 piksel. HDMI, kablosuz ağ ve Bluetooth desteği başka cihazlara bağlantı sağlıyor. Tabletin dahili belleği 16 GB.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları