Küçük Hücre teknolojisini getirmek istiyor!


Alcatel-Lucent küçük vericilerle mobil iletişim hızını ve kapasitesini arttıran, ulaşılamayan yerlere 3G erişim sağlayan Küçük Hücre (Femtocell-Metrocell) teknolojisi ve çözümlerini Türkiye'ye getirmek istiyor.

Alcatel-Lucent Türkiye Azerbaycan Başkanı Cenk Kıvılcım, küçük hücre (Femtocell-Metrocell) teknolojisi alanında buluş ve uygulamalara imza atan, büyük operatörlerle işbirliği yaparak teknolojiyi hayata geçiren Alcatel-Lucent'in, bu konudaki birikimini Türkiye'ye aktarmak istediğini ve Türkiye'de bir mobil operatörle denemeler yapıldığını söyledi.

Mobil iletişim ve internet erişimini çevreye en az etkiyi yaparak en kolay şekilde sağlayan, internet hızını arttıran küçük hücre'nin Türkiye'de de giderek artan bir şekilde gündeme geldiğini belirten Kıvılcım şöyle devam etti:

"Küçük bir yatırımla, en iyi kapsama alanını sağlayan, büyük baz istasyonlarına ihtiyacı azaltan, 2G-3G ve 4G birlikte kullanılabilen bu teknoloji, Alcatel-Lucent'in küçük hücre mimarisi üzerinde verimli bir şekilde çalışıyor. Aralarında Verizon, Vodafone, China Mobile, Bouygues'in de bulunduğu çok sayıda operatör Alcatel-Lucent'in Femtocell çözümlerini kullanıyor. Alcatel-Lucent bu alanda Dünya'nın en önemli kuruluşlarından birisi olarak kabul ediliyor."ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları