LG, dev OLED TV'sini CES'de tanıtacak!


LG Electronics (LG) Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES'te tanıtacağı 55 inç ekranıyla dünyanın en büyük OLED televizyonu ile televizyon teknolojisinin geleceğini sergiliyor. LG'nin 4-renk Piksel ve Renk Arıtıcı özelliklerini LG Display'in gelişmiş OLED (Organik Işık Emici Diyot) panelleriyle bir araya getiren LG OLED TV, en doğal renkleri düşük üretim maliyeti ile tüketicilere sunuyor.
LG'nin televizyon görüntüsünü diğer OLED televizyonlardan ayıran, keskin ve yoğun; doğal ve net renkler sunmak için birlikte çalışan 4-Renk Piksel ve Renk Arıtıcı teknolojileri. 4-Renk Piksel özelliği, 4 renk (kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz) ile diğer OLED TV üreticileri tarafından kullanılan RGB düzeneği ile kıyaslandığında daha hassas renk çizmeye olanak veriyor. Renk Arıtıcı özelliği de renkleri ve tonları geliştiren ve arıtan bir LG algoritması aracılığıyla geniş izleme açısında bile renklerde uyumu sağlıyor. Bu da LG OLED TV'yi genellikle değişik bakış açılarından bakıldığında ciddi renk değişiklikleri ve anormal renk serileri gösteren diğer OLED TV'lerden ayırıyor.
Yüksek bir kontrast oranı sunan LG OLED TV ekrandaki görüntünün parlaklığından bağımsız olarak canlı renkler ve en küçük detaylara kadar gösteriyor. Böylece görüntünün tamamındaki renkler ve detaylar, karanlık sahnelerde bile net ve keskin biçimde korunuyor. LED ve LCD ekran panellerinin böyle renk özellikleri bulunmuyor. LG OLED TV, LED/LCD ekranlardan 1.000 kat daha hızlı olarak hareketli görüntüleri herhangi bir bulanıklık ve görüntü kaybı olmaksızın net bir biçimde gösteriyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları