Lookout iPhone için güvenlik yazılımı üretti.


Lookout Mobile Security for iPhone: Ve sonunda iPhone'lar için de bir güvenlik uygulaması çıktı; ama ortada virüs yok... Cep telefonu sektöründe Symbian ve Windows Mobile'ın virüslerle başının dertte olmasına alışkınız. Son zamanlarda özellikle akıllı telefon sektöründe bu iki sistemin kullanım oranı çok düştüğü için, kötü niyetli eylemlerin hedefi Android haline geldi.
Android'in tek rakibi gibi görünen iOS içinse böyle bir tehlike pek de söz konusu değil. Zira Apple'ın ince eleyip sık dokuduğunu hepimiz biliyoruz. Uygulamalar en ince ayrıntısına kadar inceleniyor, herhangi bir olumsuz duruma mahal verilmiyor.
O halde bu uygulama ne işe yarıyor. Vaad ettikleri üzerinden ilerleyelim. Uygulamanın 3 temel işlevi olduğu belirtilmiş:
- Sistem Yönetimi & Güvenlik
- Yedekleme
- Cihaz Bulma
Uygulama sahibi Lookout firması, iPhone güvenliği konusunda 2 seneden fazladır çalıştığını belirtiyor ve bu uygulamanın bu şekilde geliştiğini ekliyor. Android için güvenlik yazılımı yaptığı gibi iOS'a da uygulama yazan Lookout, kullanıcıların beğenisini uzun zamandır zaten kazandığından başarılı olacağına inanıyor.
Cihaz Bulma özelliği zaten cihazlarımızda kullandığımız bir özellik. Yedekleme konusunda kendi sistemlerinde bilgilerin saklandığını belirtiyorlar. iCloud'un 5 GB'a kadar ücretsiz, daha fazlası içinse ücretli hizmet verdiğini hatırlatmak lazım. Karar sizin.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları