Mayıs-Haziran 2013'ün en iyi antivirüsleri!


Windows 7 için geliştirilen 26 antivirüsün en güncel sürümleri, kendilerini ispat etmek için AV-Test'in laboratuvarlarında ter döktüler. Sadece virüsleri en iyi biçimde yakalayabilen, sistemi yormayan ürünler sınavı geçebildi.
Bağımsız AV-Test'in Mayıs-Haziran 2013 dönemini kapsayan Windows 7 antivirüsleri testlerinde 26 ürün sınandı. Testlerde ücretsiz Microsoft Security Essentials, toplamda sadece 9.5 puanla mücadelenin erken pes eden yarışmacısı oldu.

Essentials'a sıfır puan
Windows 7'de temel koruma sunan ve Windows 8 ile beraber yüklü gelen Security Essentials'ın sorunu, virüs algılama oranının düşük olması. 132 yeni sıfırıncı gün örneğinden sadece 85'ini yakalayabilen virüs tarayıcısı, "algılama" kategorisinde AV-Test'ten 0 puan aldı. Bunun yanında aracın performansı da çok iyi değil ve dosya kopyalama, web'de gezinme sırasında yavaşlamalara yol açabiliyor.

Bedava güç
Ücretsiz Avast Free Antivirus ise işlevleriyle Security Essentials'ın önüne geçmekle kalmıyor, algılama kategorisinde 5 puan yapmayı başarıyor. Performans (4) ve kullanım (6) kategorilerinde de iyi puanlar yakalayan Avast Free Antivirus, 15 puanla ücretli Norton Internet Security 2013 ile yarışıyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları