Merak edilen iPad gerçekleri!


Yeni çıkan modellerle tablet piyasasın kızışırken, rakipleri durmaksızın çoğalmasına rağmen Apple hala saltanatını koruyor . IDC tarafından yapılan araştırmada Apple'ın üçüncü çeyrekteki tablet pazar payı yüzde 61,5 olarak tahmin ediliyor.
Wichita Eyalet Üniversitesi'nin Yazılım Kulllanılabilirlik Araştırma (Software Usabilty Research) ekibinin yaptığı bir araştırmaya göre iPad kullanıcılarının yüzde 83,65 'i tabletlerinden son derece memnun. Bunların yüzde 62'si Apple'ın tabletini "mükemmel" bulurken yüzde 21'i sadece "iyi" demekle yetiniyor. Yüzde 10'luk kesim ise "en iyi" tablet derken geri kalanların yarısı "kötü", diğer yarısı ise "berbat" diyor.
Araştırmaya göre bu memnuniyetin başlıca nedenleri kullanım kolaylığı, pil ömrü, ekran kalitesi ve yüksek performans...
Yapılan kullanım şekli araştırmasına göreyse kullanıcıların yüzde 90'ı iPad'ini internette sörf yapmak için kullanırken yüzde 70'i ise e-postalarını kontrol etmek için kullanıyor. Yüzde 60'lık bir kısım ise tabletini öncelikli olarak haberleri okumak için kullanıyor.
Küçük bir de not: Aynı araştırmaya göre iPad kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, tabletlerine 21 ila 60 adet arası uygulama yüklüyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları