Microsoft, ribbon ve Metro hakkında konuştu!


Microsoft, son günlerde sıkça güncellediği Windows 8 blog sitesinde yayınlanan son gönderide, kullanıcılardan gelen tepkileri nasıl karşıladıklarını detaylı bir şekilde anlattı.
Gönderide bahsedilen konulardan bir tanesi, Windows 8'in Gezgin arayüzünde bulunacak olan "ribbon". Microsoft'tan Steven Sinofsky, konu hakkında şunları söyledi: "Ribbon'u seçtik, ancak bunun kusurlu bir seçim olduğunu düşünenler için yapabileceğimiz pek fazla şey yok." Sinofsky, arayüzde hala değişikliklerin yapıldığı üzerinde de durdu: "Komutları organize etme şeklimiz ve hangi komutları organize edeceğimiz üzerinde yapacak işlerimiz var. Bu konuda etkin olarak geri bildirimlere başvuruyoruz. Temiz bir kullanıcı deneyimi sunma hedefini paylaşıyoruz. Aynı zamanda kullanıcıların yapmak istedikleri şeyleri yapabilmesi hedefini taşıyoruz."
Windows 8'deki Metro arayüzünden de bahseden Sinofsky, Metro'nun "şu anki en popüler platform üzerinden geliştirildiğini" söyledi. Sinofsky, işletim sisteminde masaüstünün bir uygulama gibi çalışacağını, istemeyenlerin onu kullanmayabileceğini de sözlerine ekledi.
Sinofsky, Media Center'ın Windows 8'de "mutlaka" bulunacağını de sözlerine ekledi.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları