Monochroma: Oyun dünyasına Türk damgası!


Tamamıyla Türk yapımı olan ve fantastik dünyası, esrarengiz bulmacaları ve tek renkten oluşan gizemli atmosferi ile dikkat çeken, Nowhere Studios'un geliştirdiği Monochroma bir süre önce Kickstarter'da yerini aldı. Tüm dünyada ses getiren ve yabancı oyun yapımcıları tarafından da övgü toplayan oyun şimdi bizlerden, yani Türk oyunculardan destek bekliyor.
Yapımcılığını İstanbul merkezli oyun stüdyosu Nowhere Studios'un üstlendiği ve sadece tek renkten oluşan Monochroma, karamsar ve ürkütücü bir atmosferin yanı sıra 1950'li yılları andıran fantastik bir şehirde, bir robot fabrikasının etrafında geçen bir hikaye örgüsüne sahip. Evlerinden çok uzaklaşan iki kardeş, görmemeleri gereken şeylerle karşılaşıyor ve bulundukları karanlık dünyanın sır perdesini aralayacak uzun bir yolculuğa çıkıyorlar. Oyun, sahip olduğu karanlık ve masalsı hikayeyi hiçbir söz veya yazı kullanmadan, sadece görselleriyle ve kendine has bir şekilde anlatıyor. Etkileyici ve eşi benzeri görülmemiş ortamlarda geçen oyundaki bulmacalarsa kendini sürekli olarak yenileyen bu ortamlarla gerçekçi ve mantıksal bir şekilde harmanlanıyor.
Monochroma, tüm dünyada ilgi görürken yabancı oyun yapımcılarından da takdir topladı. Journey'nin yapımcısı Kellee Santiago, "Monochroma'nın karanlıklarında ve yağmurlarında kendimi kaybetmek için sabırsızlanıyorum!" derken, Papo & Yo'nun kreatif direktörü Vander Caballero ise "Batı'nın en iyi bağımsız oyun stüdyolarını bile zorlayacak, hayret verici bir oyun." yorumunu yaptı.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları