MS ve Bill Gates yükselmeye devam ediyor


Dünyanın sayılı zenginlerinden Bill Gates, servetine servet katmaya devam ediyor. Microsoft patronu, 2012 yılında elde ettiği gelirle, yakın arkadaşı Warren Buffet'ı geride bırakarak "Dünyanın En Zengin İsimleri" listesinde ikinci sıraya oturdu.
Bloomberg'in raporuna göre Gates, 2012 yılında elde ettiği 7 milyar dolarla toplam kazancını 63,4 milyar dolara yükseltti ve geçtiğimiz yılın en çok kazananları arasında yine zirveyi zorlayan isim oldu. Microsoft'un geçtiğimiz yıl hisse bedelinde yaşadığı yüzde 2,9'luk artış, şüphesiz Gates'in bu ünvana ulaşmasındaki en büyük etkenlerden. Ancak yine de Microsoft'un borsa performansı, Gates'in toplam kazancının yalnızca yüzde 20'sini oluşturuyor.
Yine geçtiğimiz yıl "Dünyanın En Güçlü İsimleri" listesinde 4. sırada yer alan Gates, bu sene de benzer listelerde üst sıralardan düşmeyeceğini göstermiş oldu. Servetinin büyük bölümünü hayır işlerine harcadığını düşünürsek, ünlü iş adamının bu yükselişine muhtemelen kimsenin bir itirazı olmayacaktır.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları