MS'ten tarayıcıları güvensiz sayan web sitesi!


Microsoft, kullandığınız tarayıcıya bir güvenlik puanı veren ilginç bir web sitesi meydana getirdi. "Your Browser Matters" ("Tarayıcınız önemlidir") adlı web sitesi, Internet Explorer 9'a 4 üzerinden tam 4 veriyor.
Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft, Firefox ve Chrome'un güvenli olduğunu düşünmüyor. Firefox testte sadece 2 puan, Chrome ise 2.5 puan alıyor. Internet Explorer 7 ise 1 puan alırken, Internet Explorer 6, bir puana bile layık görülmüyor. The Register, Apple Safari'nin testi çalıştırmadığını not düşüyor.
Sitenin amacının endüstri standardı özelliklere sahip, güncel bir tarayıcı kullanmak konusunda sizi bilgilendirmek olduğu söyleniyor. Site, örneğin Firefox'a sadece düşük puan vermekle kalmıyor ve bunu detaylandırıyor. Örneğin Firefox'da bir eklentiyi siteye göre devre dışı bırakamamak, tarayıcının Windows Protected Mode gibi tarayıcı değiştirmeye engel olan bir yöntem kullanmaması, zararlı XSS'leri engelleyecek bir mekanizmasının olmaması, puanını düşürüyor.ilgili hizmetlerimiz

  • Web Tasarımı
  • MSN Reklamları